ثبت اختراع در چند کشور؛ حمایت‌ها پیشرفت کرد

۰۷ مرداد ۱۳۹۹ | ۰۸:۰۴ کد : ۲۰۸۴۲ خبر اخبار دیگر رسانه‌ها
ثبت اختراع در چند کشور؛ حمایت‌ها پیشرفت کرد

 

 

ثبت اختراع در چند کشور؛ حمایت‌ها پیشرفت کرد

 

 

 

کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای کمک بیشتر به مخترعان برای ورود محصولات آنها به بازارهای بین‌المللی، ثبت اختراع آنها را علاوه بر دفاتر امریکا در اتحادیه اروپا، کانادا و چین نیز انجام می‌دهد. اقدامی که ورود محصولات دانش بنیان به بازارهای جهانی را تسهیل می‌کند.

قانون کشورها برای ورود محصولات به بازارهایشان متفاوت است. برای برخی ثبت اختراع در دفاتر معتبر امریکا مهم است و برای برخی ثبت در اتحادیه اروپا یا سایر دفاتر معتبر.

کانون بیش از 90 درصد برای ثبت اختراع حمایت می‌کند. نکته مهم این اتفاق علاوه بر حفاظت از فناوری کمک به مخترع در مسیر سخت و پیچیده ثبت اختراع است.

به گفته مهدی ضیغمی مدیر کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برخی فناوری‌ها برای ورود به بازار صادرات جدی نیاز به چندین ثبت اختراع دارند. کانون به شرکت‌های دانش بنیان کمک می‌کند تا ثبت اختراع خود را در کشورهای گوناگون انجام دهند. در این صورت آنها هزینه‌های بالای ثبت اختراع را پرداخت نمی‌کنند. از سویی دسترسی به وکلای فعال در کشورها برای مخترعان سخت است اما کانون به این پلتفرم در طول سال‌ها فعالیت دست پیدا کرده است.

تا کنون 105 پتنت در دفاتر ثبت اختراع خارجی با حمایت کانون گرنت شده است.

 

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

کلید واژه ها: ثبت اختراع- کشور- حمایتها- معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری- پارک ملی علوم و فناوریهای نرم و صنایع فرهنگی


نظر شما :