همایش بزرگ اقتصاد دیجیتال و اشتغال

۲۲ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۱:۰۷ کد : ۲۲۶۳۴ خبر اخبار دیگر رسانه‌ها
همایش بزرگ اقتصاد دیجیتال و اشتغال با رویکرد «مشاغل آینده و آینده مشاغل»، با همکاری ۶ نهاد، مهرماه امسال در سالن اجلاس سران برگزار می شود.
همایش بزرگ اقتصاد دیجیتال و اشتغال

 

 

با همکاری ۶ دستگاه دولتی برگزار می‌شود:

همایش بزرگ اقتصاد دیجیتال و اشتغال

 

 

 

 

همایش بزرگ اقتصاد دیجیتال و اشتغال با رویکرد «مشاغل آینده و آینده مشاغل»، با همکاری ۶ نهاد، مهرماه امسال در سالن اجلاس سران برگزار می شود.

به گزارش فدراسیون فاوا به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، مهرماه امسال سالن اجلاس سران میزبان بزرگ‌ترین رویداد اقتصاد دیجیتال در کشور است. این رویداد سالی که به واسطه بروز بیماری کرونا اقدامات و طرح‌های دیجیتالی شتاب بیشتری گرفته است، برگزار می‌شود.

عصر حاضر را عصر دیجیتال می‌نامند. روزهایی که پیشبرد اهداف اقتصادی و توسعه‌یافتگی پایدار، کمک به پیشرفت علمی و ارتقای سبک زندگی در گرو استفاده موثر از فناوری‌های ارتباطی نوین و ابزارهای دیجیتالی است.

روزهای شیوع کرونا هم مزید بر علت شده و ضرورت استفاده از ابزارهای دیجیتالی را چند برابر کرده است. این بیماری دولت‌ها را ناچار به استفاده از ابزارهای مناسب‌تری برای مقابله با این بیماری کرده است. ابزارهایی که نیاز به تامین زیرساخت‌های ارتباطات و اطلاعات دارد.

از این رو همایش بزرگ اقتصاد دیجیتال و اشتغال با محوریت «مشاغل آینده و آینده مشاغل»، ۱۹ و ۲۰ مهرماه سال جاری با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مرکز ملی فضای مجازی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت اقتصاد و دارایی و دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود.

 

برنامه‌های همایش

سخنرانان کلیدی این همایش محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعیُ، فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصاد و دارایی، سید ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی، عیسی منصوری، معاونت اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فریدون وردی نژاد، معاون امور سیاسی دفتر ریاست جمهوری و رییس همایش خواهند بود.

این همایش قرار است فضای مناسبی برای بررسی تغییر سبک زندگی مردم، طرح موضوعات حکمرانی دولت الکترونیک و بهبود عملکرد دولت در شرایط بحران، دیجیتالی کردن اسناد و مدارک، دورکاری، آموزش از راه دور و سامانه های یادگیری، مفاهیم جدید حریم خصوصی، تجارت الکترونیک و غیره را فراهم کند.

این همایش با هدف ارتقای اشتغال و بهره‌وری نیروی کار، بررسی حکمرانی در اقتصاد دیجیتال، خلق ارزش و ثروت، توسعه منابع انسانی، سرمایه‌گذاری و تامین مالی، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی و زیرساخت‌ها و ساختارها برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر باید به آدرس اینترنتی http://www.iicic.com/digitaleconomy/fa/ مراجعه کنند.

همایش بزرگ اقتصاد دیجیتال و اشتغال

text to speech icon

نظر شما :