چهارمین دوره کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت با رویکرد سلامت معنوی برگزار می شود

«چهارمین دوره کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت با رویکرد سلامت معنوی» سه شنبه اول اسفند ماه ۱۴۰۲ در سالن همایش های بین المللی دانشگاه علم و فرهنگ وابسته به جهاددانشگاهی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و فرهنگ وابسته به جهاددانشگاهی،«چهارمین دوره کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت با رویکرد سلامت معنوی» سه شنبه اول اسفند ماه ۱۴۰۲ در سالن همایش های بین المللی دانشگاه علم و فرهنگ وابسته به جهاددانشگاهی برگزار می شود.

اگرچه اهمیت صنعت گردشگری بر کسی پوشیده نیست، با این حال مطالعات صورت گرفته صرفا جوانب مادی گردشگری را مد نظر قرار داده و از فلسفه و ماهیت اصلی آن فاصله گرفته اند. بنابراین مضامین غیر مادی گردشگری که بر مبنای فلسفه وجودی انسان شکل گرفته، در مطالعات گردشگری مورد توجه است و بر همین اساس مضمون «گردشگری و معنویت» از سوی دانشکده علوم گردشگری دانشگاه علم و فرهنگ مطرح شد.

چهارمین دوره کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت نیز با همکاری استادان و پژوهشگران دانشگاه های علم و فرهنگ، تهران، تربیت مدرس، علامه طباطبایی، امام صادق علیه‌السلام، شهید بهشتی، معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی، معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، حوزه علمیه قم و همچنین استادان بین المللی گردشگری کشورهای امریکا، انگلستان و هندوستان همراه بوده و در این راستا پیش نشست‌های علمی و تخصصی با حضور استادان، پژوهشگران و متخصصان این حوزه برگزار شده است.

گفتنی است، سه دوره کنفرانس بین المللی «گردشگری و معنویت»، در سال های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ و ۱۳۹۷، با استقبال اساتید خارجی و برجسته دانشگاه های انگلستان، استرالیا، هنگ کنگ، امریکا، اسپانیا، مالزی، ترکیه و ایتالیا در محل دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شده است.

محورهای چهارمین کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت به شرح ذیل است؛

  • گردشگری و معنویت-سلامت خانواده
  • گردشگری و معنویت-سلامت معنوی جوانان
  • گردشگری و معنویت-سلامت معنوی جامعه
  • رویکرد روانشناختی به گردشگری و معنویت با محوریت سلامت معنوی
  • نقش رویکرد دینی به گردشگری در سلامت معنوی
  • گردشگری و معنویت با محوریت آینده پژوهی سلامت معنوی
  • نقش گردشگری و معنویت در مدیریت سلامت معنوی
  • نقش گردشگری و معنویت با رویکرد گردشگری تعالی بخش بر سلامت معنوی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *