جهاددانشگاهی همیشه به دنبال نوآوری بوده است


رئیس پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی اعلام کرد: جهاددانشگاهی به عنوان نهادی که همیشه به دنبال نوآوری بوده، طی چهار سال گذشته، اقدام به راه اندازی پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی کرده است.

به گزارش خبرگزاری سیناپرس، دکتر محمدحسین ایمانی خوشخو رئیس پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی در نشست خبری که به مناسبت چهل و دومین سالروز تاسیس جهاددانشگاهی در این پارک برگزار شد،گفت: این نهاد که برآمده از انقلاب اسلامی است، در عرصه های علمی، پژوهشی، آموزشی و فرهنگی در حال فعالیت است و سوابق خوبی را تاکنون برجای گذاشته است. اما شرایط موجود کشور طی این 42 سال ایجاب می‌‍کند تا به موارد مغفول در گام دوم جمهوری اسلامی توجه ویژه ای داشته باشیم.

وی یکی از موارد مغفول مانده در کشور را بخش فرهنگی دانست و عنوان کرد : این بخش تاثیرگذار و مبلغ، نتوانسته در جایگاه اصلی خود در جهت پیشرفت کشور قرار بگیرد.

رئیس پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی با بیان اینکه بیش از 51 درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه ها در رشته علوم انسانی و 49 درصد دیگر در سایر رشته ها هستند، اظهار کرد: جهاددانشگاهی به عنوان نهادی که همیشه به دنبال نوآوری بوده، طی چهار سال گذشته، اقدام به راه اندازی پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی کرده است.

ایمانی اضافه کرد: فناوری های که به حوزه های علوم انسانی و صنایع فرهنگی مرتبط است، به رشته های برآمده از حوزه فرهنگ، تبدیل ایده ها به محصول و حوزه صادرات نیز مربوط می شود.

رئیس پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی در ادامه به تاکید مقام معظم رهبری در مورد اینکه جوانان باید با حرکت جهادی، علم را به فناوری، فناوری را به صنعت و صنعت را به توسعه کشور وصل کنند، اشاره کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *