فعالیت های فناورانه باید پیوست فرهنگی داشته باشد


دکتر حسن مسلمی نائینی رییس جهاددانشگاهی، امروز شنبه ۱۲آذرماه ۱۴۰۱ با حضور در پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی و دانشگاه علم و فرهنگ از بخش‌های مختلف این مجموعه بازدید کرد و به گفتگو با شرکت های این مجموعه پرداخت.

دکترحسن مسلمی نائینی، رئیس جهاددانشگاهی در بازدید از پارک ملی علوم وفناوری های نرم و صنایع فرهنگی با ابراز خرسندی از فعالیت های این مجموعه گفت:به تمامی همکاران و دست اندکاران این مجموعه خسته نباشید و خداقوت می گوییم و از آنچه که امروز در این مجموعه دیدم شگفت زده شدم.

رئیس جهاددانشگاهی خاطرنشان کرد: به عقیده من اگر در فعالیت های فناورانه پیوست فرهنگی وجود نداشته باشد، نمی توان آن را پیش برد، بنابراین میتوان گفت پایه و اساس اصلی محصولات فنی همان پیوست های فرهنگی و هنری است.

وی تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم با یک هم افزایی در تمامی واحدهای جهاددانشگاهی کارهای بزرگی انجام دهیم و پتانسیل هایی که در این مجموعه وجود دارد،پتانسیل هنری جهاددانشگاهی را بالابرده و شان و جایگاه هنر و علوم انسانی در کشور را تثبیت کنیم.

مسلمی با اشاره به حوادث اخیر در کشور، افزود: اگر در کشور هنر و هنرمندان واقعی حضور داشتند قطعا در حوادث اخیر می توانستند کمک کننده  و هدایت کننده باشند، بنابراین باید بدانیم علوم انسانی و هنر مهمترین رکنی است که در کشور کمتر به آن توجه شده است و امیدواریم از دل این مجموعه کارهای برجسته و بزرگی بیرون بیاید.

تحریم ها نیز جلودار حوزه فرهنگ نیست

دکتر محمد حسین ایمانی خوشخو در این نشست عنوان کرد: جهاددانشگاهی همیشه به دنبال کارهای بدیع و نو بوده است ،در حوزه فرهنگ نیز به دنبال این بودیم که بتوانیم در جهاددانشگاهی کاری جدید کنیم.

رئیس پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی افزود: ما تنها کشوری در دنیا هستیم که بخش فرهنگ مان کمک بگیر است، این درحالی است که در همه جای دنیا فرهنگ بخش مولد است و میتواند در آمدزایی خوبی برای کشور داشته باشد.

ایمانی تصریح کرد: طی چهارسالی که پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی در حال فعالیت است توانسته در این عرصه کارهای به زمین مانده بزرگی را انجام دهد. همچنین مهمترین فعالیتها و ماموریت هایمان از سوی معاونت فناوری وزارت علوم،تحقیقات و فناوری به این پارک ارجاع داده شده است.

وی افزود :این نکته حایز اهمیت است که در سال گذشته شرکت های پارک توانسته اند چیزی حدود۶۵۰میلیارد تومان گردش مالی ایجاد کنند که با توسعه فضا قطعا در آمدزایی ها نیز افزایش خواهد یافت و میتوان گفت حوزه فرهنگ کمک کننده به اقتصاد کشور خواهد بود. حوزه فرهنگ تنها حوزه ای است که تحریم ها نیز نمی تواند جلودار آن باشد.

ایمانی افزود: امیدواریم با توجه به موضوعیت فرهنگی و هنری پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی جوانان بیشتری را در این حوزه فعال کنیم و با توسعه فرهنگی و فناوری های نرم ناامیدیشان را به امید تبدیل کنیم .

گفتنی است،در این جلسه معاونان و مدیران پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی نیز به ارائه گزارشی از فعالیت‌های جاری و برنامه‌های آینده این  مجموعه پرداختند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *